« GERİ DÖN

AHMET ŞERİF İZGÖREN

YÖNETİM KURULU BAŞKANI, İZGÖREN AKADEMİ

1965 yılında İzmir'de doğdu. Kuleli Askeri Lisesi'nin ardından 1987'de Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi bölümünden mezun oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde üsteğmen rütbesine kadar görev yapan İzgören, 1991 yılında TSK' dan istifa ederek ayrıldı. Ankara Üniversitesi TÖMER'in Bursa'daki kurucu müdürlüğünü yaptı, daha sonra özel sektörde iki şirkette genel müdürlük görevinde bulundu.

1996 yılında şuan İzgören Akademi olan Academy Internatıonal'ı kurdu. 1998-2003 yılları arasında, İngiltere'deki Northampton Üniversitesi Sunley Management Center'la iş birliği projesini yürüttü. 2001 yılında 1 yıl KKTC'de Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde öğretim üyeliği görevinde bulundu.

İzgören; İngiltere, Danimarka, Almanya, Avusturya gibi ülkeler de dâhil olmak üzere 2000'i aşkın eğitim ve seminer verdi. Türkiye Uğur Böcekleri Programının kurucu liderliğini yaptı. Amacı dürüstlük, iş kalitesi, girişimcilik değerleriyle birlikte hoşgörü ve yurt sevgisi ilkelerini yaymaktır. Programa katılan gençler aldıkları eğitim sonrası Çocuk Esirgeme kurumları, ceza evleri, ilköğretim okulları ile Anadolu'nun birçok kasaba ve köyünde 270.000'i aşkın vatandaşımıza ücretsiz eğitimler vermiştir. Türkiye Uğur Böcekleri Programı kapsamında Ahmet Şerif İZGÖREN' de gönüllü bir uğur böceğidir.

Şerif İzgören, Vizgo.net Etkili İletişim, Avcunuzdaki Kelebek Canlı Seminer, Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, Profesyonel Yönetim Becerileri, Takım Çalışması, Sunum Teknikleri ve Avcunuzdaki Kelebek setlerinde eğitmen olarak yer almaktadır.

İzgören, hala İzgören Akademinin' de içinde bulunduğu beş şirketin yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir. Ayrıca yayımlanmış yirmi iki kitabı vardır.

YUKARI