« GERİ DÖN

DAMLA BİROL

YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE GENEL MÜDÜR, TÜRK TUBORG - CARSLBERG

Damla Birol lise öğrenimini İstanbul Robert Kolej ' de tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi' nin İşletme Bölümünü başarıyla bitirip, Fullbright bursuna hak kazanarak Indiana Üniversitesi' nden MBA derecesini aldı.

Kariyerine Toronto'da Procter & Gamble Kanada 'da Ürün Müdürü olarak başlayan Birol, akabinde Procter & Gamble Türkiye' de Pazarlama Müdürlüğü yaptı.

Daha sonra sırasıyla Emsan Holding Satış ve Pazarlama Direktörlüğü ve Pınar, Pamukbank, Türk Nokta Net gibi firmalarda danışmanlık yaptı.

2003 yılında Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak Türk Tuborg' da çalışmaya başlayan Birol daha sonraki yıllarda aynı firmanın Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcılığı, CEO vekilliği pozisyonlarında görev aldı.

2007 'den beri Türk Tuborg A.Ş. nin CEO luğunu yapmakta olup 2012 tarihinden itibaren de Yönetim Kurulu üyeliğini üstlenmiştir. Türk Tuborg ( Tuborg Gold, Carlsberg, Skol gibi bira markalarını üretmekte, Corona, Leffe, Hoegaarden, Weihenstephan, Guinness gibi markaları ithal etmektedir.)

Damla Birol Türkiye Women Corporate Directors üyesi ve Yönetim Kurulunda Kadın Platformu katılımcısıdır. Aynı zamanda www.damlabirol.com kişisel blogunda kadın yöneticiler, onları yöneten erkekler ve onlar tarafından yönetilenler için yazılarını kaleme almaktadır.

YUKARI