« GERİ DÖN

DR. ZEHRA GÜNGÖR

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI, KAGİDER

Ayvalık'ta doğdu. İzmir, Bornova Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünde "Halkla İlişkiler'de Toplam Kalite Yönetimi" konulu yüksek lisansını ile "Diplomaside İletişim Yönetiminin Uygulanması" konulu doktora tezini tamamlayarak iletişim doktoru ünvanını aldı.

Gazeteciliğe 1982'de Cumhuriyet Gazetesi'nde başladı. Günaydın (muhabir), İstanbul Yeni Asır (editör), Ekonomik Bülten (haber müdürü), Milliyet (ekonomi köşe yazarı) gazetelerinde çalıştı. Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün bursunu kazanarak 1987'de New York'ta McGraw - Hill Grubu yayınlarında bir yıl süreyle çalıştı. Japon Dışişleri Bakanlığı'nın bursuyla 1997'de Japonya'da Japon ekonomisi ve medyasıyla ilgili incelemelerde bulundu.

2000'de ilk anı-roman kitabı "Yasak Ülke" yayınlandı.

1999'da STAGE İletişim Danışmanlığı'nı, 2008'de Dokuz Organizasyon ve Gıda şirketini kurdu. ZehraGungorConsultancy markası altında da 2014'den bu yana eğitim ve konferanslar veriyor.

2014'te Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği IPRA'nın 2014 Dünya Başkanlığı'na seçildi.

2011 yılından beri Okan Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve İletişim dallarında lisans ve yüksek lisans dersleri veriyor.

İngilizce (iyi), Almanca (orta), İspanyolca ve Yunanca (zayıf) biliyor.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Balotaj Kurulu üyesi, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği TÜHID üyesi, Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği IPRA 2014 Dünya Başkanı, IPRA Golden World Awards Jüri Başkanı, 2011-2012, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER Kurucu Üyesi ve Başkan Yardımcısı, BAL Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Uluslararası Ayvalık Kültür ve Sanat Vakfı Kurucu Üyesi, Propeller Club üyesi, Istanbul Yeşilyurt Spor Kulübü, ve Ayvalık Tenis Kulübü üyesi.

YUKARI