« GERİ DÖN

JAKLİN GÜNER

CEO, VAKKO

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Jaklin Güner, iş hayatına Arçelik'te başladı. Ardından ITCF – Set Group'ta yeniden yapılanma ve yatırımların yeniden projelendirilmesini yürüten Güner, 1997 yılında YKM bünyesine katıldı.

1997-2012 yılları arasında YKM'de sırasıyla Sistem Direktörü, Tedarik Zinciri Koordinatörü, Genel Müdür ve CEO olarak birçok yeni projeyi hayata geçiren Güner, Mayıs 2012'de Ziylan Grup'ta CEO olarak görev aldı. Bu iki şirketteki görevi sırasında Türkiye perakende sektörünün en önemli işlemleri olan YKM'nin ve Ziylan Grubu'nun hisse satışı/ortaklık projelerini yönetti.

Jaklin Güner 1 Eylül 2014 tarihinden itibaren Vakko CEO 'su olarak görev yapmaktadır.

Perakende sektörünün önde gelen derneklerinde de aktif olarak rol alan Jaklin Güner halen Birleşik Markalar Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir.

Kariyer hayatında birçok başarıya imza atan ve 2008 Perakende Güneşi Ödülleri'nde "En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü"ne layık görülen Jaklin Güner, Capital ve Fortune dergileri tarafından düzenlenen araştırmalarda da "Türkiye'nin En Güçlü İş Kadınları" arasında yer almıştır.

YUKARI