« GERİ DÖN

UMUTCAN DUMAN

KURUCU ORTAK VE CEO, EVREKA

1971 Yılında İzmir'de doğdum. İzmir Fen Lisesi'nden mezun olduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'ni bitirdim. Bu esnada ulusal ve uluslararası çapta birçok organizasyonda yer aldım. Hazırlıkta başladığım girişimcilik serüvenim Iskolig.com'da yaptığım staj ve uzaktan çalışma sonrasında daha ciddiye döndü ve ilk girişimim Stajup'ı kurdum. 8 ay içerisinde fail ettikten sonra 1 gün bile ara vermeden, hatalarımızdan aldığım derslerle Evreka'nın kurulum sürecine başladım ve 2 yıldır ekibimizle birlikte akıllı şehirler yaratma vizyonumuzla global bir teknoloji firması olma yolunda çalışıyoruz. Girişimimizin yanında özellikle Ankara ekosisteminde gördüğümüz problemlere çözüm olmak adına Connection Raiser adında non-profit bir organizasyonu hayata geçirdik. Connection Raiser olarak Ankara'daki girişimcilik ekosistemini geliştirmek adına etkinlikler düzenliyor, eğitimler veriyoruz.

Bireysel olarak, Türkiye'de verilen en prestijli burs olan TEV Üstün Başarı Bursunu almaya ve binlerce kişi arasından 40 kişinin kabul edildiği Türkiye'de Girişimcilik Vakfı Fellow programına katılmaya hak kazandım. Bununla birlikte 5 yıl Türkiye Basketbol Federasyonu'nda basketbol hakemliği, TÜBİTAK Mentor programında eğitmenlik, ESTIEM'de eğitmenlik ve mentorlük yapma tecrübelerim oldu.

Şu anda Evreka'nın CEO'su ve kurucu ortağı, Connection Raiser'ın kurucu ortağı, Ankara Koşuyor ekibi koşucusu, ESTIEM eğitmeni ve mentorü ve bir kahve aşığı olarak hayatıma devam ediyorum.

YUKARI