« GERİ DÖN

AYKUT ALP YILMAZ

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünü'nden ve İstanbul Üniversitesi, İşletme Fakültesi, İşletme İktisadı Enstitüsü'nden mezun. Halen İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi.

1986-2013 yılları arasında Sabancı Holding, Kordsa Global A.Ş.'de, çalıştı. 2003-2010 yılları arasında Sabancı Holding Otomotiv Grubunda (Kordsa, Brisa, Bekaert, Enerjisa, Temsa, Toyotosa) Ortak Hizmetler Sistem Geliştirme Müdürü olarak görev yaptı.

2013-2014 yıllarında Türksat'ta Genel Müdür danışmanlığı yaptı. Halihazırda yönetim danışmanlığı yapmaktadır.

28 yıllık profesyonel iş deneyimi olan Yılmaz, yaklaşık 19 yıldır EFQM Mükemmellik Modeli, Süreç Yönetimi, Stratejik Yönetim, Kurumsal Performans, Altı Sigma, Kurum Kültürü, Bilgi Yönetimi, Çalışan Katılımı, Bireysel Performans konuları üzerinde çalışmaktadır.

1997-2010 yılları arasında TÜSİAD-KalDer Kalite Ödülü Değerlendiriciliği yapmıştır. 2003 yılından bu yana Altı Sigma'da "Kara Kuşak"tır. 2005 yılından beri KalDer adına "Kurum Kültürü", "Süreç Yönetimi", "Stratejik Yönetim" eğitimleri vermekte ve Kurum Kültürü" çalıştayları düzenlemektedir. 2009-2011 yılları arasında Sabancı Holding, Altın Yaka Ödüllerinin Mükemmellik Kategorisi Proje Liderliğini yapmıştır. "Bilgi Yönetimi ve Uygulamaları" kitabında bölüm yazarı olarak görev almıştır. Konuşmacının, bugüne kadarki çalışmalarından hazırlanmış ve ulusal ve uluslararası toplantılarda sunulmuş 8 bildirisi bulunmaktadır.

Aykut Alp YILMAZ 2001 yılından bu yana KalDer üyesidir. Halihazırda Ulusal Kalite Ödülü Yürütme Kurulunda (KÖYK) ve Mühendislik Akreditasyon Kurulunda (MAK) yer almaktadır.

YUKARI