« GERİ DÖN

BERÇİN GÜN

Berçin Gün 1956 yılında İstanbul'da doğdu.

Eğitim:

İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamlayarak 1979 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Genel Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Bugüne kadar Kalite, Kalite Yönetim Sistemleri, Toplam Kalite, İş Mükemmelliği, Stratejik Yönetim ve Planlama, Yöneticilik, İş Analizi, İnsan Kaynakları alanları başta olmak pek çok konuda uzmanlık, temel beceri ve yetkinlik programlarına katılmıştır. 2007 yılında da, EFMD Cel tarafından akredite edilmiş uzaktan Executive MBA programını tamamlamıştır.

İş Deneyimi:

İş hayatına 1979 yılında GENOTO Otomotiv A.Ş.'de Kalıp ve Aparat Mühendisliği bölümünde başlamış, 1981 yılında aynı şirkette görevini Talaşlı İmalat Atölye Şefi olarak sürdürmüştür. 1984 yılında Anadolu Grubu Çelik Montaj fabrikasına ürün mühendisi olarak geçmiş aynı Endüstri Mühendisliği Departman Yöneticiliğine getirilerek 3 yıl boyunca bu görevi yürütmüştür. 1987 yılında Adapazarı Lucas Elektrik A.Ş.' de Teknik Bölümler Yöneticisi olarak çalışma hayatını devam etmiştir. 1989 yılında İstanbul'a dönerek, Alarko Şirketler Topluluğu Holding Bünyesinde yer alan Sistem Organizasyon Bölümünde göreve başlamış ve 9 yıl boyunca burada bölüm yöneticisi olarak görevini sürdürmüştür. Bu süre zarfında ALARKO grubunun mevcut ve yeni kurulan pek çok kuruluşun yapılandırma, organizasyon ve sistem geliştirme projelerini yönetmiştir.

1998 yılında Alarko'daki görevinden ayrılarak Prof. Dr. İbrahim Kavrakoğlu ile birlikte Yönetici Danışmanı olarak çalışmaya başlamıştır. 2012 yılına kadar Kavrakoğlu Grubunda iş hayatını yönetim danışmanlığının yanı sıra e-öğrenme teknolojileri ve uzaktan yetişkin eğitimleri konularında Ar-Ge ve proje geliştirme çalışmalarına öncülük etmiştir.

2012 yılında Türkiye Kalite Derneğinde (KalDer) Gelişim ve Eğitim Direktörü olarak başlamış ve 2014 yılından itibaren de Türkiye Mükemmellik Ödülü Sekreterliği görevini üstlenerek profesyonel iş hayatını sürdürmektedir.

Uzmanlık Alanları:

Aşağıdaki konularda uzmanlığın yanı sıra, ilgili projelerde yöneticilik; planlama, örgütleme, kontrol ve izleme, değerlendirme, problem çözme, mutabakat sağlama, sonuçlandırma, eğitme ve sonuçları ölçme alanlarında ihtisas sahibidir:

  • Bilişim ve Otomasyon Sistemlerinin Tasarım ve Analizi
  • e-Learning Uygulamaları ve Alt Yapı Geliştirme
  • EFQM Mükemmellik Modeli ve Değerlendirme
  • İşletme Yönetimi ve Yönetim Sistemleri
  • Toplam Kalite Yönetimi
  • Sistem ve Organizasyon Yapıları
  • Süreç Geliştirme ve Süreç Yönetimi

1994 yılından beri, 2013 yılında KalDer' de yeni görevine kadar kesintisiz olarak Türkiye Mükemmellik Ödülü sürecinde, tüm kategorilerde değerlendiricilik ve baş değerlendiricilik görevini sürdüren Berçin Gün evli ve bir çocuk babasıdır.

YUKARI