« GERİ DÖN

FATMA YILDIZ

Anadolu Üniversitesi Eğitim İletişimi ve Planlaması bölümünden 2001 yılında mezun oldu. Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Halk Eğitimi yüksek lisansını tamamladı. Sırasıyla, Artı Sağlık Çevre Kalite Danışmanlık şirketinde 2 yıl Eğitim Koordinatörü, Yordam insan kaynakları yönetim danışmanlığı firmasında 4 yıl İk Proje Müdürü olarak çalıştı. Sütaş Grupta, tüm fabrikalar ve grup şirketlerinin de sorumluluk alanında olduğu eğitim gelişim departmanını 5 yıl boyunca yönetti. Bu süreç içerisinde; yetenek yönetimi, uzman gelişim programı, tanıma takdir sistemi, performans yönetim sistemi, Ohsas 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi, kariyer yönetimi kurgusu, iç satış eğitimlerinin hazırlanması, iç eğitmen yetiştirilmesi, satış eğitimleri projesi, sosyal aktivite grubu yönetimi gibi çok çeşitli konuları yöneterek deneyim kazandı. Ardından E-nocta'da Proje Müdürü olarak görev aldı. 2012 yılında NBS Akademi'nin kurucuları arasında yer alarak 3,5 yıl Genel Müdürlüğü görevini yürüttü.

2015 yılında, Bilgi Üniversitesi Endüstriyel Psikoloji yüksek lisansının alt yapı modülünü tamamladı. Aynı yıl, (ICF)International Coach Federation tarafından akredite edilen Erickson International School'dan "Koçluğun Sanatı ve Bilimi: Çözüm Odaklı Koçluk Sertifika Programı"nı, Aile ve İlişki Koçluğu, Yüksek Performanslı Takım Koçluğu, Dört Kadranlı Düşünme – Bütünsel Zeka (Dr. Peter Stefanyi) ve Bütünsel Beynin 9 Alışkanlığı (Dr. Marilyn Atkinson) programlarını tamamladı. Ayrıca, Profesyonel Koçluk ve NLP Practitioner sertifikalarına da sahiptir.

TEGEP bünyesinde eğitim uzmanı yetiştirme programında eğitmenlik ve Türkiye'nin Eğitim ve Gelişim Ödülleri projesinde jüri üyeliği yapmaktadır. (2016) Yeni dönem Tegep yönetim kurulu yedek üyesidir.

Eğitmenlik, danışmanlık ve koçluk yapmaya devam eden Fatma Yıldız; Peryön, Tegep, EMCC ve Çağdaş Drama Derneği üyesidir.

YUKARI