« GERİ DÖN

A. KADİR ERKAN

Anadolu Üniversitesi AÖF "İktisat" bölümünden ve Anadolu Üniversitesi AÖF "Felsefe" bölümlerinden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi "Kalite Yöneticiliği" sertifika programını ve Bilgi Üniversitesi "Liderlik" Programlarını tamamladı.

Profesyonel çalışma hayatını Impregilo-STFA konsorsiyumu Kınalı – Sakarya otoyolu projesinde maliyet kontrol analisti olarak başlayan Kadir Erkan, sırasıyla Pfizer İlaçları ve Türk Philips firmalarında satış ve pazarlama temsilcisi olarak çalıştıktan sonra 1994 yılında TNT Express Türkiye'de göreve başlamıştır.

1994-2009 görev yapığı TNT Express'de, satış temsilcisi, satış bölge müdürü, kalite ve güvenlik müdürü ve iş mükemmelliği müdürü görevlerini yürüten Kadir Erkan, kalite yönetim sistemleri, EFQM mükemmellik modeli çalışmaları ve ulusal kalite ödülü başvurusu (2005 yılında finalist, 2006 yılında Başarı ödülü), depo güvenliği yönetim sistemi (TAPA), kurumsal acil durum yönetimi, iş sürekliliği planları, kurumsal sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik konularında sorumluluklar üstlenmiştir.

Kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarının içerisinde hem kurumsal hem de bireysel olarak görev alan Kadir Erkan, TNT Express ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı'nın ortaklaşa sürdürdüğü "School Feeding" projesinde gönüllü olarak görev almıştır. Bu proje çerçevesinde, 2006 yılında 3 ay süreyle Tanzanya'da kuraklıktan etkilenen bölgelerde bulunan ilkokullarda öğrencilere gıda dağıtımında ve okullara su tankı inşasında çalışmıştır.

TNT Express ve Birleşmiş Milletler Çevre Programı ile birlikte yürütülen "Driving Clean" projesinde de 2007 – 2009 yılları arasında proje sorumlusu olarak görev almıştır. Bu proje çerçevesinde araç filosunun emisyon oranlarının azaltılması konusunda çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Proje UNEP tarafından örnek proje olarak gösterilmiştir ve sunumu gerçekleştirilmiş.

Kadir Erkan, son 10 yıldır GEA Arama Kurtarma Ekibinde takım lideri ve eğitmen olarak görev almaktadır. Pek çok ulusal ve uluslararası operasyonda ve pek çok kurumsal sosyal sorumluluk projesinde görev almış ve almaya devam etmektedir.

2003 yılından beri Kalder üyesi olan ve EFQM mükemmellik modeli ile çalışmalarda değerlendirici, baş değerlendirici ve eğitmen olarak yer alan Kadir Erkan, 2008 ve 2009 yıllarında Kalder yürütme kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.

Gerçekleştirdiği Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleriyle ilgili çeşitli dergilerde makaleleri yayınlanan Kadir Erkan bir de fotoğraf sergisi gerçekleştirmiştir.

2010 yılı başında TNT Express'deki görevinden ayrılan Kadir Erkan şu anda kendi şirketinde eğitmen ve danışman olarak görev yapmaktadır.

YUKARI