« GERİ DÖN

ŞAFAK AYDIN

EĞİTİM

Lisans: Kara Harp Okulu Yönetim Bilimleri Bölümü(1985-1990)

Yüksek Lisans: Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Bölümü İnsan Kaynakları Yönetimi (1998-2000)

Ayrıca 1996-1997 arasında Marmara Üniversitesi'nde "Sigortacılık ve Bankacılık Mevzuatı" na ilişkin özel bir eğitim programını takip etti

Halen İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim hayatına devam etmektedir.

ÇALIŞMA HAYATI

KAIZEN INSTITUTE TURKEY (Nisan 2015 -…)

Genel Müdür
Şirket Ortağı ve Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Yetkin olduğu aşağıdaki alanlarda eğitmen, danışman ve eğitim yazarı olarak görev yapmaktadır.

  • Yalın Yönetim ve Üretim Yönetimi Sistemleri
  • Kurumsal ve Bireysel Gelişim
  • Eğitim Tasarlama, Gerçekleştirme ve Eğiticinin Eğitimi

CEBİR ŞİRKETLER GRUBU (Haziran 2012 - …)

Genel Müdür
Cebir Grup şirketlerinin çalışma sistematikleri, insan kaynağı ve markalarının oluşturulma ve geliştirilmesinde aktif rol aldı.

  • İnsan Kaynakları Yönetimi
  • Yönetim Sistemleri (ISO 14001 ve OHSAS 18001)
  • İdari İşler Yönetim Sistemleri (Kriz Yönetimi, Acil Durum Yönetimi, Yangın Güvenliği Risk Yönetimi, Güvenlik Risk Yönetimi, Taşeron Yönetimi, Atık Yönetimi) uzmanlık konularından bazılarıdır.

TOYOTA TÜRKİYE OTOMOTİV SAN. TİC. A.Ş. (Temmuz 1997- Nisan 2011)

İnsan Kaynakları ve İdari İşler Yöneticisi, İnsan Kaynakları Geliştirme Bölümü Eğitim Birimi Yöneticisi
Bu bölümlerde yürüttüğü yöneticilik görevi boyunca özellikle işe alım, seçme ve yerleştirme, çoklu beceri kazanımı planlaması, yetkinlik değerlendirme ve geri bildirim teknikleri, performans değerlendirme ve ücret yönetimi, yalın düşünce ile insan kaynakları yönetimi konularında sistematik oluşturulması, bunların sürdürülebilir şekilde uygulanması ve geliştirilmesini sağlamıştır.

Görevi boyunca şu konularda eğitim vermiştir: Etkili İletişim, Sunum Becerileri, Beden Dili ve İletişim, Pazarlama ve Satış Teknikleri, İnsanı Tanıma ve İnsan İlişkileri, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, Etkili Yaşam ve İletişim Metotları, Organizasyonel Liderlik, Doğrudan Liderlik, Takım Çalışması, Problem Çözme, PDCA, TBP (İş Yapış Modeli), Raporlama Teknikleri, Hedeflerle Yönetim, İşyerinde Yüksek Motivasyon, İyileştirme ve Öneri Sistemleri (Kaizen),Toyota Way, Etkili Geri Bildirim, Yangın Güvenliği, A3 Raporlama Teknikleri, Çalışma Ortamı Yönetimi, Toplantı Yönetimi, Zaman Yönetimi, Eğitim ve Eğitmen Etkinliği, 5S, 5N1K, Psikoloji, Mendomi, Verimlilik - Maliyet İlişkisi konularında eğitim geliştiricisi ve eğitmenidir.

Toyota Türkiye'deki çalışma hayatında ve üniversitedeki yüksek lisans döneminde değişik süreç yönetimi, sistem kurulumu projelerinde bulunmuştur. Toplam Kalite Yönetimi, Liderlik, Sanayide Poka Yoke Sistemleri, İş Sağlığı ve Güvenliği, Fonksiyonlarına Göre Organizasyonel Yapılanma, Uluslararası İşletmelerde Örgüt Kültürü, İK Planlamaları ve İş Gruplandırmaları, İK Yönetim Süreçleri ve Günümüz İş Dünyasında Çalışan Profili konularında seminerler vermiştir.

Toyota Türkiye öncesinde Halk Yaşam ve Genel Sigorta şirketlerinde eğitim uzmanlığı, özel teşebbüste bulunan Üzümlü Silah Fabrikasında İşletme Müdürlüğü ve SİSİAD yönetim kurulu üyeliğini yürütmüştür.

İş hayatına Türk Silahlı Kuvvetlerinde başlamış olup değişik fonksiyon ve kademelerde görev almıştır. Bu süre boyunca çok sayıda proje kapsamında eğitim almış, 1996 yılında Subaylık görevinden ayrılmıştır.

1967 doğumlu olan Şafak AYDIN evli ve biri kız biri erkek iki çocuk babasıdır.

YUKARI